Bank Spółdzielczy w Zgierzu

 

 

Rozmiar tekstu: A- A+

 

Zapisz się na newsletter:

Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności

Proponujemy

KREDYT GOTÓWKOWY NA WSZYSTKO

01.04.2019

12:32

Magdalena

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Kredyt Gotówkowy „x 10”

09.03.2017

12:35

Magdalena

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Kredyty z Gwarancją BGK de minimis

26.04.2013

09:38

Iwona

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Google Pay

10.10.2018

18:41

Krzysztof

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Polecamy

Poradnik klienta usług finansowych

05.09.2018

12:26

Piotr Michał

Bank Spółdzielczy to dobry pomysł!

28.08.2013

22:11

Piotr

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

BANK SPÓŁDZIELCZY to nie SKOK

11.05.2015

16:02

Krzysztof

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Bankomaty i Wpłatomaty

16.08.2013

14:10

Piotr

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Licytacje komornicze

21.02.2014

14:51

Piotr

 

Licytacje komornicze

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Strony pomocnicze www

12.12.2012

13:13

Iwona

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

System Ochrony Zrzeszenia BPS

28.12.2016

09:03

Marzena

 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Najbliżej ludzi

08.11.2017

15:40

Magdalena

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Nr SWIFT

POLUPLPR

 

Referencje, Usługi

 

 

 

 

Jubileusz 90-lecia Banku Spółdzielczego w Zgierzu

15.10.201814:49

Magdalena

W sobotę, 6 października 2018 r., miało miejsce uroczyste podsumowanie
90 lat istnienia Banku Spółdzielczego w Zgierzu.

Jubileuszową uroczystość swoją obecnością zaszczycili znamienici goście: p. Krystyna Majerczyk-Żabówka – Prezes Zarządu Krajowego Związku Banków Spółdzielczych w Warszawie, p. Zdzisław Kupczyk – Prezes Zarządu Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. w Warszawie, p. Wiesław Żółtkowski – Wiceprezes Spółdzielni Sytemu Ochrony Zrzeszenia BPS w Warszawie, p. Przemysław Gabrusewicz – Prezes Zarządu Związku Rewizyjnego Banków Spółdzielczych w Poznaniu, p. Wojciech Brzeski – Członek Zarządu Powiatu Zgierskiego, p. Bogdan Bączak – Z-ca Prezydenta Miasta Zgierza, p. Barbara Kaczmarek – Wójt Gminy Zgierz, p. Andrzej Data – Prezes Zarządu SoftNet Sp. z o.o. z Krakowa, Prezesi zaprzyjaźnionych Banków Spółdzielczych z Aleksandrowa Łódzkiego, Andrespola, Białej Rawskiej, Łomianek, Ozorkowa, Sochaczewa i Skierniewic, Prezesi i Dyrektorzy lokalnych instytucji współpracujących z Bankiem, placówek kultury, oświaty i stowarzyszeń.
Wśród zaproszonych Gości byli też dawni działacze organów samorządowych Banku, delegaci na Zebranie Przedstawicieli oraz obecni i byli Pracownicy Banku.
Obchody Jubileuszu rozpoczęły się filmową prezentacją 90-letniej historii Banku.
Po filmie, w swoim wystąpieniu, Przewodniczący Rady Nadzorczej Banku p. Krzysztof Zatorski wspomniał dawnych działaczy społecznych pełniących funkcje w organach Banku, którzy tworzyli lokalną spółdzielczość i trwale zapisali się w historii Banku.
Prezes Zarządu p. Elżbieta Zytek podsumowała najważniejsze wydarzenia w drodze Banku do posiadania własnej siedziby. Podziękowała wszystkim pracownikom, członkom Banku i działaczom społecznym, których praca i doświadczenia przyczyniły się do osiągnięcia obecnej pozycji zgierskiego Banku, silnego kapitałowo i cieszącego się zaufaniem klientów. Pani Prezes Elżbieta Zytek skierowała również słowa podziękowania za dobrą, wieloletnią współpracę do przedstawicieli instytucji, lokalnych władz, banków i organizacji obecnych na Jubileuszu.
Głos zabierali Goście, którzy oprócz gratulacji i życzeń skierowali pod adresem Banku i pracowników wiele wyrazów uznania i ciepłych słów. Podkreślano właściwe pojmowanie przez Bank jego misji, otwartość i wrażliwość na potrzeby lokalnej społeczności oraz elastyczne dostosowywanie się do dynamicznych warunków rynkowych.
Kolejnym wzniosłym momentem było wręczenie Bankowi Złotego Medalu za Zasługi dla Spółdzielczości Bankowej im. Franciszka Stefczyka „za dotychczasową współpracę i 90-letni wkład w rozwój polskiej bankowości spółdzielczej oraz wzorowe wypełnianie służby na rzecz regionu i społeczności lokalnej” nadanego przez kapitułę Odznaczeń KZBS. Medal wręczyła p. Prezes Krystyna Majerczyk – Żabówka.
Na ręce Zarządu Goście przekazali liczne prezenty dla Banku. Jeden z nich, przekazany przez Dyrektora Muzeum Miasta Zgierza, wzbudził szczególne zainteresowanie zebranych. Pan Dyrektor Robert Starzyński poinformował zebranych, iż „znaleziono w przepastnych magazynach muzeum dokument, artefakt, który nie był wpisany do ewidencji muzealnych. Nie jest to banknot, ale jest to jakiś bon wartościowy o dziwnym nominale … 90 Zytków”. Ów dokument okazał się dowcipną grafiką znanego zgierskiego artysty Pawła Nawrota.
Z okazji Jubileuszu liczne grono pracowników Banku oraz działaczy społecznych zostało uhonorowane Złotymi Honorowymi Odznakami im. Franciszka Stefczyka „Za zasługi dla spółdzielczości bankowej” przyznanymi dla przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych oraz złotymi, szmaragdowymi i diamentowymi odznaczeniami za zasługi dla polskiej bankowości spółdzielczej przyznanymi przez Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.
w Warszawie.
Uroczystość uświetnił występ kwintetu dętego Kwintesencja. Młodzi artyści, na co dzień związani z Teatrem Muzycznym w Łodzi, zabrali wszystkich obecnych Gości w muzyczną podróż po różnych kontynentach.
Oficjalna część spotkania zakończyła się uroczystym obiadem, którego podsumowaniem był jubileuszowy tort.
Całą uroczystość poprowadził p. Łukasz Cezary Adamski.
Serdecznie dziękujemy naszym Gościom za obecność, za życzenia, prezenty i kwiaty.
Dzień 6 października br był dla nas dniem szczególnym.
Byliśmy zaszczyceni, że w tym ważnym dla nas momencie byliście Państwo z nami.
Zapraszamy do obejrzenia relacji z uroczystości przygotowanej przez STVK Centrum oraz prezentacji 90-letniej historii Banku z dnia 12.10.2018 http://www.centrum.zgierz.pl/

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

 

     

 


        

Bank Spółdzielczy w Zgierzu z siedzibą w Zgierzu, ul. Długa 62A, wpisany pod numerem KRS 0000115917 do Rejestru Przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Łodzi - Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego; NIP 732 00 21 504; REGON 000502701.

 

 

Projekt i wykonanie: Maxus Net Communications

Wszelkie prawa zastrzeżone
© Bank Spółdzielczy w Zgierzu 2012