Program Rodzina 500+

Program Rodzina 500+

Inne usługi

Program „Rodzina 500+” to rządowy program wsparcia dla polskich rodzin z dziećmi.

Przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę.

Szczegółowe informacje o programie „Rodzina 500+” można znaleźć na stronie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej - https://obywatel.gov.pl/

Terminy składania wniosków

Od 1 lutego 2021 możesz złożyć za pośrednictwem Banku Spółdzielczego w Zgierzu wniosek o świadczenie Rodzina 500+ na obecny okres świadczeniowy trwający od 1 lipca 2019 r. do 31 maja 2021 r. lub kolejny trwający od 1 czerwca 2021 do 31 maja 2022 r.

Jeśli na dane dziecko nie pobierasz jeszcze świadczenia wychowawczego, gdyż np. jest to nowonarodzone dziecko, pamiętaj aby złożyć dwa wnioski o świadczenie wychowawcze na to dziecko - na obecny okres trwający do 31 maja 2021 r. i kolejny okres, trwający od 1 czerwca 2021 do 31 maja 2022 r.

Na złożenie wniosku na nowonarodzone dziecko masz trzy miesiące licząc od dnia urodzenia dziecka. Złożenie wniosku w tym terminie będzie skutkowało przyznaniem świadczenia z wyrównaniem od dnia narodzin dziecka. W przypadku złożenia wniosku po tym terminie, prawo do świadczenia wychowawczego ustala się, począwszy od miesiąca, w którym wpłynął wniosek z prawidłowo wypełnionymi dokumentami, do końca okresu świadczeniowego.

Jak złożyć wniosek?

  • Wniosek możesz bezpłatnie złożyć za pośrednictwem bankowości elektronicznej bez wychodzenia z domu
  • Pieniądze będą wypłacane na wskazane we wniosku konto

Dodatkowe produkty i możliwości

Oferta rachunków osobistych

Sprawdź naszą bogatą ofertę kont osobistych i wybierz odpowiednie dla siebie.

więcej...