UWAGA NA WYŁUDZENIA !!! Dowiedz się więcej

Google Pay to szybki i prosty sposób płacenia telefonem z systemem Android. Aplikacja ta bezpiecznie przechowuje Twoje dane i umożliwia płacenie za pomocą telefonu w sklepach stacjonarnych posiadających terminale płatnicze akceptujące płatności zbliżeniowe oraz w aplikacjach i na stronach internetowych wspierających płatności Google Pay.
Usługa jest bezpłatna i mogą z niej korzystać posiadacze kart debetowych i kredytowych Visa i Mastercard.

W sklepach można wygodnie zapłacić telefonem wszędzie tam, gdzie są akceptowane płatności zbliżeniowe - tak samo jak kartą. Miejsca te poznasz po jednym z symboli przy kasie:

Google Pay dba o bezpieczeństwo Twojej karty na kilka sposobów. Przede wszystkim dane Twojej karty są zaszyfrowane i przechowywane na bezpiecznym serwerze. Korzystając z Google Pay, sprzedawca widzi numer konta wirtualnego przypisany do Twojej karty, której dane pozostają bezpieczne. Zanim zaczniesz korzystać z Google Pay, musisz ustawić ekran blokady urządzenia - gdy jej nie będzie, aplikacja usunie z Twojego telefonu numer konta wirtualnego. 

Aby płacić telefonem wystarczy:

  1. Pobrać darmową aplikację Google Pay ze sklepu Google Play.
  2. Zarejestrować się w aplikacji i dodać kartę postępując zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie urządzenia.
  3. Dokonać płatności telefonem odblokowując go i zbliżając do terminala płatniczego.

Pytania i odpowiedzi

Google Pay to aplikacja bądź funkcja w ustawieniach systemu Android umożliwiająca płacenie telefonem z wykorzystaniem technologii HCE. Dzięki niej możesz dodać swoją kartę płatniczą do urządzenia mobilnego aby korzystać z płatności mobilnych z wykorzystaniem interfejsu NFC.